Меган Маркл ги покажа гаќите во потполно проѕирно здолниште …

Првата кралска турнеја за војводата и војвотката од Сасекс заврши. Нивната последна станица бил новзеландскиот град Ротоура, за кој Меган Маркл го сочувала својот најхрабар изглед.
Убавата трудница, турнејата ја завршила така што од глава до пети била облечена во кралска сина нијанса, но со својот аутфит сепак го прекршила кралскиот дрес код.

И овојпат се потпрала на својата омилена дизајнерка од куќата „Givenchy“. Одбрала џемпер и плишано миди здолниште направено од проѕирна ткаенина, под кое јасно се гледале нејзините гаќи.

Иако покажувањето на долната облика под проѕините парчиња облека, во последните години стана сосема прифатливо, се сомневаме дека овој збор би го одобрила Кралицата. Но можеби Меган не била свесна дека нејзиното здолниште е толку проѕирно.

Во секој случај, Меган од Австралија и Нов Зеланд си заминала со стил!