Сварете лимон вечерва а течноста испијте ја наутро – телото ќе се препороди

Сварете лимон навечер, а наутро испијте ја течноста. Многу помага.

СОСТОЈКИ:

6 лимони
пола литар вода

мед

ПОДГОТОВКА:

Се сечат лимоните на половина и се додаваат во водата, па се варат 3 минути.
Нека се ладат 15 минути во водата, па тргнете го лимонот и додадете мед во чајот кој остана.
Оставете во шише и испијте наутро.

Штити од грип и настинки, помага за имунитет, ја балансира ПХ вредноста.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.