ВИДЕО: Експлодираше рафинерија за нафта во Босански Брод

Едно лице загина, а деветмина се повредени во експлозија која се случи синоќа во рафинерија во Босански Брод.

Увидот на местото на експлозијата ќе се изврши денеска, а со него ќе раководи обвинител од Добој.

Експлозијата се случила во 21 и 30 часот.

Прес 24